PDA

View Full Version : round up


chuckers
07-10-2004, 04:14 PM
does anyone buy round up by the 55 gallon drums if so what is the price because i do and the cost is 3200 a drum i was just wondering if thats a good or bad price

Aleman
07-10-2004, 04:20 PM
I dont buy it by the drum but you can get Prosecutor Pro from Lesco much much cheaper...

chuckers
07-10-2004, 04:40 PM
well i am kind of stuck to round up because we farm round up beans and we spray the fields with round up

Neal Wolbert
07-10-2004, 08:26 PM
Have you got a Wilbur Ellis outlet nearby? They could get you what you are looking for. Our local store is 800-275-6920 and I'm sure they could ship or tell you where you could buy closer. Neal

Ric
07-11-2004, 08:04 PM
Chuckers

$ 3200 divided by 55 gallons is $ 58.00 per gallon. I don't pay that for 2,5 gallon jugs. You should be paying around $ 15.00 a gallon for Roundup in 55's.