search sponsored by:
Advanced Search

The Green Industry's Resource Center

Prev Previous Post   Next Post Next
Old 01-20-2013, 01:14 AM
xclusive xclusive is offline
LawnSite Bronze Member
Join Date: Dec 2009
Location: Northern NJ
Posts: 1,037
Originally Posted by fastlane View Post
This is a good example of why everyone needs to figure their own cost per hour. - Eclusive - Is the cost of $25 per 17 minutes for 1 person or a crew of 2 or 3 ?
That isn't my real cost just an example, but that is for a 3 man crew. My cost is actually lower than that.
Reply With Quote

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Layout Style:

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©1998 - 2012, LawnSite.comô - Moose River Media
All times are GMT -4. The time now is 08:41 PM.

Page generated in 0.28479 seconds with 9 queries